Pilet.eeÜhiskaartKaardi isikustamineISIC kaardid

ISIC kaardid

Kaartide registreerimine piletisüsteemis

Isikukood:
Tingimused:

Minu ISIC kaardid

Piletisüsteemis saab sõiduõiguse ja soodustuse tõendamiseks kasutada ka järgmisi kaarte:

  • EÜLi poolt MinuKool süsteemi kaudu väljastatavaid puutevaba kiibiga varustatud Eesti õpilaspileteid, ISIC õpilaspileteid, ISIC üliõpilaspileteid, Eesti üliõpilaspileteid, ITIC õpetajakaarte, IYTC Noortekaarte ja Personalikaarte;

  • SEB pank väljastab puutevaba kiibiga pangakaarte ISIC Õpilane, ISIC tudeng ja ITIC Õpetaja, millel on ühistranspordi Ühiskaardi funktsioon.  • Swedbanki väljastatavat puutevaba kiibiga varustatud ISIC MasterCard Tudengikaarti.Kuidas kaart toimib?

Ühissõidukis sõidu registreerimiseks või sõiduõiguse tõendamiseks tuleb kaardivaldajal esmalt oma kaart siin lehel registreerida. Selleks on vajalik sisestada oma isikukood ja anda nõusolek endaga seotud kaardiandmete edastamiseks piletisüsteemile. Tasuta sõidu õigusega isikutel (nt Tallinnasse sissekirjutatud isikutel) piisab kaardi kasutamiseks eelneva toimingu tegemisest. Teistel isikutel on vajalik soetada ka e-pilet või laadida kaardile raha.

Selleks et näha, millised kaardid on piletisüsteemis registreeritud, tuleb siseneda www.pilet.ee keskkonda.

Pileti ostmine

ISIC-kaardid toimivad ühistranspordis sarnaselt rohelise Ühiskaardiga. Isikul on võimalik osta kas e-pilet või laadida kaardile soovitud summas raha. Pileti saab osta isikukoodi alusel kas www.pilet.ee lehelt, mobiiliga või müügipunktides. Isikule saab osta erineva kehtivusega isikustatud ühistranspordipileteid ja tõendada oma sõidusoodustuse õigust.

Sõidupilet või -soodustus ei ole piletisüsteemis seotud konkreetse kaardiga, vaid kasutaja isikukoodiga, mistõttu sobivad sõiduõiguse tõendamiseks kõik konkreetse kasutajaga seotud kehtivad kiipkaardid, mis on MinuKool süsteemis – näiteks kui isikul on nii ISIC üliõpilaspilet, ITIC õpetajakaart kui ka Personalikaart, on võimalik kõiki neid kaarte sõidu registreerimiseks kasutada. Kaardi kasutamiseks transpordikaardina peab kaardiomanik omama Eesti isikukoodi.*

* Kui välistudengile on väljastatud Eesti isikukood pärast kaardi saamist (kaardile on kantud välismaine isikukood või sünniaeg), tuleb transpordikaardina kasutamiseks tellida uus kaart, millele on kantud Eesti isikukood.

Kui kaardi kehtivusaeg lõpeb

Piletisüsteemis registreeritud kaarti on võimalik kasutada kuni selle kehtivuse lõppemiseni, v.a juhul kui kasutaja kaotab kaardi kasutamiseks vajaliku staatuse või sulgeb oma pangakaardi enne kaardile trükitud kehtivusperioodi lõppemist (näiteks lõpeb tema õpilas-, üliõpilas- või õpetajastaatus). Sellisel juhul kasutaja kaart deaktiveeritakse ja teade selle kohta edastatakse automaatselt ka piletisüsteemile.

Kui isikul lõppes kaardi omamiseks vajalik staatus (nt üliõpilane eksmatrikuleeriti) ning kaardile oli ostetud e-pilet, siis konkreetse pileti edasikasutamiseks peaks isik soetama Ühiskaardi ja selle isikustama.

Kui kaart läheb kaduma ja sellele on laaditud raha

Kui kaart on kadunud või varastatud, tuleb sellest teada anda telefonil 640 0423 või e-postil info@minukool.ee ning kaart deaktiveeritakse MinuKool süsteemis. Pangast väljastatud kaardi korral tuleb pöörduda SEB Panka ja pangakaart blokeeritakse. Kui kaart on deaktiveeritud või blokeeritud, ei toimi see ka ühistranspordis ning kaardile laaditud raha jääb alles ehk isikukoodiga seotuks.

Kas ma saan sõidu registreerimiseks kasutada nii ISIC-kaarti kui ka rohelist Ühiskaarti?

Jah. Korraga võib kasutada ühte isikustatud rohelist Ühiskaarti ning kõiki teisi pildiga kaarte: ISIC õpilas- ja üliõpilaspiletit, Eesti õpilas- ja üliõpilaspiletit, ITIC-kaarti, IYTC noortekaarti ja Personalikaarti.