Pilet.ee › Ühiskaart › Kaardi isikustamine › Kaardi sidumine
Kaartide registreerimine piletisüsteemis
Piletisüsteemis saab sõiduõiguse ja soodustuse tõendamiseks kasutada ka järgmisi kaarte:
Ühissõidukis sõidu registreerimiseks või sõiduõiguse tõendamiseks tuleb kaardivaldajal esmalt oma kaart siin lehel registreerida. Selleks on vajalik sisestada oma isikukood ja anda nõusolek endaga seotud kaardiandmete edastamiseks piletisüsteemile. Tasuta sõidu õigusega isikutel (nt Tallinnasse sissekirjutatud isikutel) piisab kaardi kasutamiseks eelneva toimingu tegemisest. Teistel isikutel on vajalik soetada ka e-pilet või laadida kaardile raha.
Selleks et näha, millised kaardid on piletisüsteemis registreeritud, tuleb siseneda www.pilet.ee keskkonda.
ISIC-kaardid toimivad ühistranspordis sarnaselt rohelise Ühiskaardiga. Isikul on võimalik osta kas e-pilet või laadida kaardile soovitud summas raha. Pileti saab osta isikukoodi alusel kas pilet.ee lehelt, mobiiliga või müügipunktides. Isikule saab osta erineva kehtivusega isikustatud ühistranspordipileteid ja tõendada oma sõidusoodustuse õigust.
Sõidupilet või -soodustus ei ole piletisüsteemis seotud konkreetse kaardiga, vaid kasutaja isikukoodiga, mistõttu sobivad sõiduõiguse tõendamiseks kõik konkreetse kasutajaga seotud kehtivad kiipkaardid, mis on Eduid.ee süsteemis – näiteks kui isikul on nii ISIC üliõpilaspilet kui ka ITIC õpetajakaart, on võimalik kõiki neid kaarte sõidu registreerimiseks kasutada. Kaardi kasutamiseks transpordikaardina peab kaardiomanik omama Eesti isikukoodi.*
* Kui välistudengile on väljastatud Eesti isikukood pärast kaardi saamist (kaardile on kantud välismaine isikukood või sünniaeg), tuleb transpordikaardina kasutamiseks tellida uus kaart, millele on kantud Eesti isikukood.
Piletisüsteemis registreeritud kaarti on võimalik kasutada kuni selle kehtivuse lõppemiseni, v.a juhul kui kasutaja kaotab kaardi kasutamiseks vajaliku staatuse või sulgeb oma pangakaardi enne kaardile trükitud kehtivusperioodi lõppemist (näiteks lõpeb tema õpilas-, üliõpilas- või õpetajastaatus). Sellisel juhul kasutaja kaart deaktiveeritakse ja teade selle kohta edastatakse automaatselt ka piletisüsteemile.
Kui isikul lõppes kaardi omamiseks vajalik staatus (nt üliõpilane eksmatrikuleeriti) ning kaardile oli ostetud e-pilet, siis konkreetse pileti edasikasutamiseks peaks isik soetama Ühiskaardi ja selle isikustama.
Kui kaart on kadunud või varastatud, tuleb sellest teada anda telefonil 640 0423 või e-postil [email protected] ning kaart deaktiveeritakse Eduid.ee süsteemis. Pangast väljastatud kaardi korral tuleb pöörduda oma panka ja pangakaart blokeeritakse. Kui kaart on deaktiveeritud või blokeeritud, ei toimi see ka ühistranspordis ning kaardile laaditud raha jääb alles ehk isikukoodiga seotuks.
Jah. Korraga võib kasutada ühte isikustatud Ühiskaarti ning kõiki teisi pildiga kaarte: ISIC õpilas- ja üliõpilaspiletit, Eesti õpilas- ja üliõpilaspiletit, ITIC-kaarti ja IYTC noortekaarti.